U Loznici komunalna policija od septembra




Loznica će uskoro dobiti komunalne policajce koji će od septembra  nadgledati sve - od bacanja šuta, buke u kafićima, nepropisnog parkiranja do bespravne gradnje. Izabrani komunalni policajci biće upućeni na tromesečnu obuku, posle koje će, najverovatnije u septembru, početi redovno obavljanje dužnosti u gradu.
            Načelnica gradske uprave Milojka Smiljanić rekla je da su se na konkurs koji je grad raspisao za izbor 17 "komunalaca" javila ukupno 173 kandidata. Prema njenim rečima, najkasnije kroz desetak dana će biti obavljeno psiho-fizičko testiranje svih kandidata i na osnovu toga će biti izabrano svih 17 komunalnih policajaca, koliko će ih, prema broju stanovnika, biti u Loznici. Posle toga, oni će biti upućeni na tromesečnu specijalizovanu obuku u Beograd, tako da bi, kako se očekuje, najverovatnije tokom septembra počeli da obavljaju dužnost u Loznici, saglasno zakonskim odredbama o komunalnoj policiji, rekla je Smiljanićeva.
            Prema ranije usvojenoj odluci Skupštine grada, komunalna policija će imati jedoobrazne službene uniforme i karakteristične oznake na vozilima, odnosno plovilima, sa grbom Loznice.
Vesti
22.Maj 2012.
Zasedanje nove Skupštine
Predsednik Skupštine grada Jovan Todorović je prema ...
22.Maj 2012.
Protivgradna zaštita
Po tradiciji, u ovom preiodu godine u našim krajevima ...
21.Maj 2012.
Rudnik je realnost
Krajem 2016. godine Srbija bi trebalo da dobije prvi ...
21.Maj 2012.
Do najlepšeg izloga
Turistička organizacija Loznice osmi put organizuje ...
18.Maj 2012.
Temelj za novu Toplanu
Izgradnja nove gradske toplane 2x8 MW, je najveća ...
18.Maj 2012.
Noć muzeja
Srbija deveti a Loznica treći put uzastopno učestvuje ...